O blogu

Mama na roślinach
(dawniej Wild Strawberry Blossom)

Cześć!

Mam na imię Asja, z wykształcenia jestem pedagożką oraz socjolożką bez dyplomu ;) zawodowo zajmuję się szeroko pojętym słowem pisanym oraz wspieram inne mamy na ich krętej, ale pięknej macierzyńskiej ścieżce. Poza tym opiekuję się trójką adoptowanych zwierząt oraz gotuję pyszne i proste wegetariańskie posiłki. Jestem mamą dwóch chłopców, a macierzyństwo daje mi ogromną radość (a także nieprzespane noce).

Roślinne jedzenie

Nie jest to blog kulinarny (co na pierwszy rzut oka widać po zdjęciach robionych smartfonem), choć sporo tu o kuchni roślinnej – moja rodzina jest wegetariańska i naprawdę lubimy jeść. Znajdziesz u mnie przepisy na dobre, wegańskie (czasem wegetariańskie) dania i trochę podpowiedzi, jak częściej odżywiać się warzywnie i bardziej świadomie podchodzić do codziennego jedzenia.

Dieta oparta na owocach, warzywach, zbożach i orzechach jest dostępna dla każdego i naprawdę jest prosta i tania – jeśli wejdziesz do części bloga poświęconej kuchni roślinnej, postaram się to udowodnić.

Nie mam zbyt wiele czasu na gotowanie i zdaję sobie sprawę, że mało ludzi ma go więcej ode mnie. Z drugiej strony, lubię zjeść smacznie, treściwie, różnorodnie i żeby przygotowanie jedzenia nie zajmowało pół dnia. Lubię mieć też świadomość, że dostarczam mojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dlatego nie jem na każdy posiłek hummusu, pizzy czy lodów bananowych. Trochę żałuję.

Prawa zwierząt

Jednak weganizm jest dla mnie przede wszystkim kwestią etyczną − wybierając to, co jem czy w co się ubieram, staram się jak najmniej przyczyniać do cierpienia zwierząt, skrócenia ich życia, odebrania lub ograniczenia ich wolności. Jest to dla mnie najważniejsze − aspekty zdrowotne odpowiednio zbilansowanej wegańskiej czy wegetariańskiej diety są wspaniałym dodatkiem.

Adoptuję, nie kupuję

Część bloga poświęcam dwójce trójce naszych adoptowanych zwierząt. W części “Adoptuję, nie kupuję” przeczytasz ich historie, a także dowiesz się jak żyję z “piwnicznym” kotem, “schroniskową” sunią i „schroniskowym” psem. Obalam stereotypy o bezdomnych zwierzętach.

Ekopielęgnacja

Staram się żyć ekologicznie i w zgodzie z naturą na tyle, na ile jest to możliwe w dużym mieście. Od dłuższego czasu wycofuję ze swojego życia kosmetyki i środki czystości zawierające „chemię” i takie, które są testowane na zwierzętach.

Wegańska ciąża i rodzicielstwo bliskości

Ciąża i macierzyństwo to dla mnie zupełnie nowe tematy, które jednak stały się ostatnio priorytetowe. W tej części bloga rozwiewam mity na temat „niedoborowej wegańskiej diety” i dzielę się swoim doświadczeniem, całkiem na świeżo! Przyjście na świat naszego pierwszego syna wywróciło moje życie do góry nogami, a ja sama czuję w sobie prawdziwą kobiecą moc. Poród może być pięknym przeżyciem i o tym też przeczytasz u mnie.

Rodzicielstwo bliskości, NVC, chustowanie, minimalizm, bycie tu i teraz − te idee są dla mnie ważne i taką drogą chcę podążać.

Fajnie, że tu jesteś ♥

A.

PS Wpisy na moim blogu są osobistymi opiniami. Traktuj je informacyjnie. Nie mogą one zastąpić porady dietetyka/czki czy lekarza/ki. Zdjęcia, które publikuję są mojego autorstwa. Jeśli nie − zaznaczam to wyraźnie. Korzystam również ze zdjęć na licencji CC0 1.0. (głównie z unsplash.com).

(Visited 1 850 times, 1 visits today)